ZAĻAI LATVIJAI - ZAĻAI JŪRAI!

19. oktobrī Bulduru Dārzkopības vidusskolā tiksies Latvijas jūras piekrastes jaunieši, lai ar  FORUMU noslēgtu Latvijas 100-gadei veltīto projektu “ZAĻAI LATVIJAI – ZAĻAI JŪRAI”, kura mērķis ir veidot jauniešu jēgpilnu izpratni par visas planētas resursu - ūdens, zemes un klimata savstarpējo mijiedarbību.

 

WEB Piekrastes jauniešu forums

 

Forumā jaunieši izstrādās un prezentēs savus priekšlikumus un scenārijus vides problēmu apzināšanai un to risināšanai valsts, pašvaldību un iedzīvotāju līmenī, izteiks savu viedokli par to, kā mēs dzīvojam un saimniekojam piekrastē. 

Forumā tiks izrunātas tēmas:

  •  par jūras un piekrastes procesu mijiedarbību, ko vadīs LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes docents Jānis Lapinskis
  • par Ķemeru Nācionālā parka lomu bioloģiskās daudzveidības saglabāšnā, ko vadīs Pierīgas reģionālās administrācijas vecākais valsts vides inspektors Kārlis Lapiņš
  • par jūras piekrastes aizsardzību Jūrmalas pašvaldībā, ko vadīs Jūrmalas domes Attīstības pārvaldes Vides nodaļas vides aizsardzības vecākā speciāliste Ilze Černovska
  • par līdzsvaru starp dabas aizsardzību un vietējās ekonomikas attīstību, ko vadīs Iveta Kravinska.

Savās skolās Foruma dalībnieki atgriezīsies ar projekta Plakātu Konkursā uzvarējušā autora darbu, kas turpmāk būs iedvesmojošs atgādinājums par kopā uzzināto un piedzīvoto, lai Latvija un jūra ir apzināta savas dzīves tagadnes un nākotnes vērtība.

 

Bulduru Dārzkopības vidusskola forumā piedalīsies ar audzēkņu izveidoto vides spēli "Rodi vēlmi dzīvot zaļi", kuras mērķis ir sekmēt mērķtiecīgu un ilglaicīgu vides izzināšanu un saglabāšanu. Spēli vadīs pedagoģe Ilita Bērziņa.

 

Šī gada sākumā Bulduru Dārzkopības vidusskolas jaunieši piedalījās Vides un izziņas spēļu konkursā "Dzīvo zaļi", kur minētā spēle ieguva 1. vietu Jūrmalas pilsētas skolu vidū. 

 

Spēli skolotājas Ilutas Bērziņas vadībā sagatavoja M.Andersons, M.Barkāns, A.Vītuma-Jaunzeme un L.Beikmane.

 

Video: skolas Atvērto Durvju dienā M. Barkāns prezentē uzvarētājspēli "Rodi vēlmi dzīvot zaļi"!  

 

PRASMES AUGLĪGAI DZĪVEI

Bulduru Dārzkopības vidusskola

www.bulduri.lv, Powered by Joomla!