Error:
  • [sigplus] Critical error: Insufficient file system permissions to access the image base folder root/images/stories, or the folder does not exist.

[sigplus] Critical error: Insufficient file system permissions to access the image base folder root/images/stories, or the folder does not exist.

Pieredzes apmaiņas brauciens uz Ungāriju

muzizglitibas programmaEiropas Savienības Mūžizglītības programmas LEONARDO DA VINCI apakšprogrammas Partnerības projekta Nr. 2013-1-BE1-LEO04-00507 „Grüne Lernlandschaften” ietvaros 2014.gadā no 27.- 31.augustam notika aktivitāte Ungārijā Szentes dārzkopības skolā (VM ASzK – Bartha Janos Kerteszeti Szakkepzo Iskolaja) , kuru organizēja Aniko Gal. Aktivitātē  “Saldās un asās paprikas audzēšana un pārstrāde Dienvidungārijā” piedalījās Bulduru Dārzkopības vidusskolas skolotājas  Gunta Krastiņa un Eleonora Mārciņa, vēl piedalījas 4 skolotāji un 7 audzēkņi no divām dārzkopības skolām Beļģijā.

 

Aktivitātes programma bija plaša, intensīva un ļoti interesanta. Tika apmeklēti vairāki saldās un asās paprikas audzēšanas un pārstrādes uzņēmumi (GyorgySomogyi, Szatymaz; “Paprika Molnar AG”, Roszke; Dr. IstvanVancsura uzņēmums; Naturalpar, Tiszaalpar), garšaugu audzētava “Donat” (Szentes – Donat). Universitātes Botāniskais dārzs (University of Szeged Botanical Garden), pārstrādes uzņēmums “Univer”(Kecskemet), modernas tomātu un saldās paprikas audzēšanas siltumnīcas (“ArpadAgrar AG”, Szegvar). Ungārijā audzē 40% no visas pasaules audzētās paprikas un paprikas pulvera ražošana ir augstā līmenī. Projekta dalībniekiem bija iespēja apmeklēt valsts reģionu, kur papriku audzē 60 000 ha lielās platībās. Projekta dalībniekiem bija iespēja arī iepazīties ar Ungārijas vidi un vēsturi - Szegedas  (Szeged) pilsētas apskate, nacionālā vēstures un brīvdabas muzeja apmeklējums (National historicalheritage park OPUSZTASZER).

Skolotāja Gunta Krastiņa

 

 {gallery}/art_id672{/gallery}

www.bulduri.lv, Powered by Joomla!