browser-512epieteikums.bulduri.lv

 

 

DĀRZKOPIS - STĀDU AUDZĒTĀJS

 

Bulduru Dārzkopības vidusskolā (BDV) tiek īstenotas praktiskās mācībās balstīta profesijas apguve - arī teorētiskos mācību priekšmetus pie mums apgūsiet praktiski darbojoties modernajā 2400 m2 plašajā ➡ siltumnīcā un mācību vajadzībām pielāgotajā skolas teritorijā 24 ha platībā, kur izvietots skolas Dendroloģiskais parks, dzīvžogu ekperimentālais lauks, puķu dobes un dārzeņu audzēšanas dobes.

 

Stādu audzētājs ir speciālists darbam kokaudzētavās, stādu audzētavās, dārzu centros un dārzkopības uzņēmumos. Stādu audzētāji pazīst Latvijas klimatam piemērotākos kokus, krūmus un puķes, prot tos pavairot, izaudzēt, sagatavot realizācijai un pārdot. Šie speciālisti prot konsultēt klientu veiksmīga dārza izveidošanā un kopšanā.

 

WEB Stādu audzētājs

 

BDV mācību savas programmas nodrošina, aktīvi sadarbojoties ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU), kurā BDV labākajiem audzēkņiem ir garantētas budžeta vietas izvēlētās profesijas tālākā apguvē.  Stādu audzētāji, kas ieguvuši profesiju BDV,  LLU varēs studēt agronomiju! Tuvākā nākotnē plānots, ka mūsu audzēkņi izvēloties studijas savstarpēji saskaņotās programmās, LLU studijas sāks uzreiz 2. kursā. 

 

NĀC APGŪT PROFESIJU BULDURU DĀRZKOPĪBAS VIDUSSKOLĀ! 

 

Pēc vidusskolas

kļūsti par STĀDU AUDZĒTĀJU

1.5 gadu laikā un iegūsti profesionālo kvalifikāciju

Iegūstamais izglītības dokuments: Profesionālās pilnveides izglītības apliecība (3.kvalifikācijas līmenis).

 

Neklātienē

kļūsti par STĀDU AUDZĒTĀJU

2.5 gadu laikā un iegūsti profesionālo kvalifikāciju

Iegūstamais izglītības dokuments: Profesionālās pilnveides izglītības apliecība (3.kvalifikācijas līmenis).

 

PRAKSE: Bulduru Dārzkopības vidusskolā ik gadu tiek rīkotas uzņēmēju dienas, kur audzēkņiem tiek prezentēti uzņēmumi un prakses vietas, tādējādi topošajiem speciālistiem ir iespēja iepazīstas ar potenciālajām darba vietām un darba devējiem, izvēloties sev piemērotāko darba vietu kvalifikācijas prakses veikšanai, kas nereti kļūst arī par pirmo darba vietu.

 

NEKAVĒJIES!!!

Valsts apmaksātu vietu skaits katrā izglītības programmā ir ierobežots, tāpēc aicinām aizpildīt savu pieteikumu elektroniski jau šodien, jo reflektanti budžeta grupās tiks uzņemti e pieteikumu rindas kārtībā. 

PIESAKIES JAU TŪLĪT!!!

 

browser-512 epieteikums.bulduri.lv 

Uzdod jautājumus, rakstot uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  vai apmeklē skolu, iepazīsti to un piesakies mācībām klātienē, iepriekš piesakoties pa tālruni 26478484.

 

Ieskaties, ko par gūtajām zināšanām saka skolas audzēkņi un absolventi - tas aizņems tikai vienu minūti.

 

Profesionālie mācību priekšmeti BDV: botānika, augu fizioloģija, augsnes mācība, agroķīmija, ekoloģija un vides aizsardzība, būves un komunikācijas, mašīnas un mehānismi kokaudzētavā, augu aizsardzība, bioloģiskā dārzkopība, augļkopība, dārzeņkopība, puķkopība, dendroloģija, puķkopība, apstādījumu augu audzēšana, tirgzinības pamati u.c.

 

Pedagogi Bulduru Dārzkopības vidusskolā ir vadošie pētnieki, praktizējoši zinātnieki, ražojošu uzņēmumu konsultanti un veiksmīgi uzņēmēji. Īpaši vēlamies piezīmēt, ka profesijā nepieciešamās prasmes (valsts standarti) Dārkopības nozarē tiek izstrādāti kopā ar speciālistiem un pedagogiem no Bulduru Dārzkopības vidusskolas.

Absolvējot BDV, audzēkņi spēj:

 • veikt augsnes sagatavošanu un apstrādi, lietojot paņēmienus atbilstoši augsnes fizikālajām īpašībām un augu īpašībām
 • pazīt sēklas, dēstus, stādus un augus dažādās to attīstības stadijās
 • veikt augu pavairošanu atbilstoši audzēšanas apstākļiem un speciālistu norādījumiem
 • kvalitatīvi veikt augu audzēšanas un kopšanas darbus atbilstoši izmantojamām tehnoloģijām, nekaitējot apkārtējai videi
 • lietot augu aizsardzības un mēslošanas līdzekļus
 • pazīt kaitīgo organismu vai fizioloģisku problēmu radītus bojājumus augiem
 • izaudzēt, novākt, sagatavot realizācijai dārzkopības produkciju un uzskaitīt to
 • noteikt dārzeņu, augļu un ogu gatavības pakāpi, veikt ražas novākšanu atbilstoši izvēlētajai tehnoloģijai un novākšanas laikam
 • veikt dārzeņu, augļu un ogu ražas pirmapstrādi un uzglabāšanu atbilstoši plānotajam glabāšanas ilgumam
 • saudzīgi un saimnieciski lietot tehniku, inventāru un materiālus un izmantot tos atbilstoši tehnoloģiskajās kartēs paredzētajiem darbiem
 • saprast un izpildīt darba uzdevumus atbilstoši darba devēja vai darba vadītāja norādījumiem
 • savas kompetences ietvaros organizēt un veikt darbu patstāvīgi, uzņemties atbildību par darba rezultātu un informēt par to darba vadītāju
 • ievērot darba aizsardzības un ugunsdrošības normatīvo aktu prasības
 • veikt darba pienākumus, ievērojot vides aizsardzības normatīvo aktu prasības
 • lietot individuālos aizsardzības līdzekļus atbilstoši darba aizsardzības noteikumiem un sagatavot darba vietu drošai darba veikšanai
 • lietot speciālo datorprogrammatūru savas profesionālās darbības veikšanai

 

Bulduru Dārzkopības vidusskola

Lielisks sākums auglīgai dzīvei!

www.bulduri.lv, Powered by Joomla!