KONTAKTI

Siltumnīcas galvenā agronome Laima Ozoliņa 

T. 29360446

Siltumnīcas Darba laiks

P.-P. 8:30-17:00, S.-SV. Brīvs

 

 

Bulduru Dārzkopības vidusskolas

MĀCĪBU SILTUMNĪCAS

 

2400 m2 platībā izvietotas 4 telpas - halle, viena siltumnīca ar pludināmajiem galdiem un divas - grunts siltumnīcas, kur Dārzkopības nozares audzēkņi apgūst profesijai nepieciešamās prasmes un labprāt pavada arī savu brīvo laiku, kopjot savus sētos dārzeņus un puķes.

 

Ar ūdeni siltumnīcas tiek apgādātas no speciāli izbūvēta lielā baseina, kur ūdens tiek uzkrāts no lietus un sniega.  Siltumnīcai ir transformējams jumts, vasarā to ir iespējams atvērt, bet ziemā - siltuma taupīšanai jumtam var aizvilkt priekšā aizkarus. Tāpat siltumnīcai ir sava meteoroloģiskā stacija, kas palīdz regulēt telpu iekšienē veicamās darbības. 

  

Web siltumnica2018 kopskati

Siltumnīcās regulāri ir apskatāmi  vismaz 200 dažādu šķirņu augi.

 

Siltumnīcās pavasara stādīšanas darbi tiek sākti jau februārī ar augsnes sagatavošanu, dārzeņu un puķu sēšanu, piķēšanu un stādīšanu, kam seko augu audzēšana un kopšana.

 

PODOJAMĀ MAŠĪNA

Podojamā mašīna aizstāj daļu roku darba stādu piķēšanas procesā un uzlabo darba efektivitāti par 80%.  Skolas siltumnīcas galvenā agronome un  jauno dārzkopības nozares speciālistu skolotāja Laima Ozoliņa atzīst, ka darbs rit ātri, ērti un nepatērējot daudz enerģijas - bērni nenogurst un var strādāt ar prieku!

 

 Noskaties podojamo mašīnu darbībā - tas aizņems tikai 40 sekundes.

 

PLUDINĀMIE GALDI

Pludināmie galdi - augu laistīšanas un mēslošanas sistēma, kur ūdens un barības vielas augam tiek piegādātas no apakšas, liekais ūdens tiek nogādāts uz recirkulācijas baseinu, lai vajadzības gadījumā to izmantotu atkārtoti. Augu laistīšana primāri notiek no lielā baseina, kur tiek uzkrāts PH neitrālais lietusūdens bez sāļiem. Augu ziedēšanas laikā ūdens tiek bagatināts ar barības vielām, ko precīzi dozē datorprogramma. Galdi ir apsildāmi un vajadzības gadījumā augi no apakšas saņem siltumu. 

 

 Ieskaties, kā funkcionē augu barošanas sistēma - tas aizņems tikai 42 sekundes.

 

Bulduru Dārzkopības vidusskola

Prasmes auglīgai dzīvei!

 

DĀRZKOPĪBAS NOZARĒ Bulduru Dārzkopības vidusskolā tiek sagatavoti:

www.bulduri.lv, Powered by Joomla!